if_photoif_put_inmenu
Таврія Клінкер
Зателефонуйте нам!
+38 (066) +38 (066) 532-23-68 Показати
+38 (067) +38 (067) 542-82-88 Показати

Правила і технологія укладання керамічних блоків

13 січня 2017

Кладка стін.
При будівництві стін з керамічних пустотілих блоків Porotherm необхідно дотримувати деякі правила і рекомендації. Їх дотримання дає гарантію використання всіх переваг цієї технології, у тому числі якісного і швидкого виконання будівельних робіт.
Вирівнювання підстави.

Для якісного виконання робіт кладок у обов'язковому порядку необхідно вирівняти підставу під перший ряд блоків.
Вирівнювання виконують зазвичай цементним розчином. Для контролю горизонтальності використовують водяний рівень або нівелір.
Горизонтальна гідроізоляція.

Для запобігання підтягування капілярної вологи перед початком робіт кладок влаштовують гидроизлоляцию. Її укладають на фундаментної або підвальної стіни під перший ряд пустотілих керамічних блоків
Porotherm. Краще всього використовувати рулонні матеріали на бітумній основі, такі як руберойд. На стиках гідроізоляцію з'єднують «внапуск» не менш ніж 10 див.
Приготування розчину.

Для кладки зовнішніх однорядних стін рекомендується застосування готової сухої суміші на основі перліту. З такої сухої суміші можна приготувати теплозберігаючий розчин у бетономішалці, дотримуючись рекомендацій наведених на упаковці. Кладку внутрішніх стін виконують на звичайному цементному розчині, приготовленому на місці. Важливо, щоб розчин мав відповідну
консистенцію. Дуже рідкісний буде потрапляти в отвори пустотних блоків, а дуже густий – погано вирівнюватися. Зерна заповнювача повинні бути не більше 3 мм Рухливість розчину повинна бути 7 - 8 див зручність укладываемости в розчин додають пластифікатор.
Погода для кладки.

Під час кладки при застосуванні теплозберігаючого розчину температура навколишнього повітря повинна бути не нижче, ніж +5°С. Протиморозні добавки допустимо застосовувати лише для звичайних розчинів. Поки будинок не буде накритий дахом, останній ряд кладки необхідно накривати плівкою або толью не тільки в період випадання атмосферних опадів, але і після закінчення робочого дня. Це обереже розчин від розмивання дощем і попадання вологи
всередину стіни.
Перший шар розчину.

Укладають на гідроізоляцію за допомогою кельми, ковша штукатура або совка, а потім вирівнюють кельмою. Зазвичай він є вирівнюючим шаром і служить для нівелювання можливих відхилень від бази горизонталі.
Починаємо кладку.

Кладку зовнішніх стін починають від кутів. В залежності від розміру пустотних блоків призначених для однорядних стін, кути можна виконувати тільки з цілих (Porotherm 38 Р+W) або при використанні добірних елементів: половинок і Wienerberger Porotherm, кутових (Porotherm 44 Р+W), а також тільки половинок (Porotherm 50 Р+W). Добірні елементи отримую шляхом прирізки при відсутності готових.
Кладка блоків з пазо-гребеневої поверхнею бічних граней виконується без використання розчину у вертикальних стиках. Однак з цього правила є два винятки:
1. Необхідно наносити розчин на бічну поверхню пустотного блоку
укладається в кутку до фронтальної поверхні блоків покладених перпендикулярно.
2. між прирезанным і цілим блоком також використовують розчин.
Після укладання пустотних блоків перевіряють горизонтальний рівень ряду, і злегка, підбивають блоки гумовим молотком.
Увага! Перед укладанням пустотні блоки необхідно змочити, щоб вони не поглинали дуже швидко воду з розчину.
Наступні ряди кутів. В кожному кутку найкраще вивести кладку мінімум на три ряду до того, як приступати до кладки стіни між ними. Блоки Porotherm укладають у кутах, поперемінно розгортаючи на 90°. Необхідно забезпечити однаковий рівень наступних рядів пустотних блоків у всіх кутах.
Перевірка вертикальності.

Контроль вертикальності стін треба проводити на кутах при допомогою схилу після виконання кожного ряду пустотних блоків. Контроль горизонтальності кладки між кутами виконується з допомогою причалювання (шнура муляра).

Горизонтальні стики.

Будівництво по системі Porotherm не вимагає виконання вертикального шва між пустотілими блоками. Розчин слід вистилати кельмою,
розчинової лопатою або ковшем штукатура, а потім вирівняти кельмою по всій верхній поверхні елементів вже укладеного ряду. Товщина шару розчину повинна складати від 8 до 15 мм, оптимально 12 мм.
Увага! Розчин необхідно викладати на всю товщину стіни без пропусків і пустот.
Вертикальні шви.

Блоки Porotherm, укладені в кладку, з'єднуються між собою в
«паз»-«гребінь» (т. зв. пазогребневое з'єднання). Бічні поверхні мають трапецевідний пазогребневі профіль, що забезпечує зчеплення блоків з площини стіни. Щоб уникнути перекосів, блоки необхідно вставляти зверху в пази вже покладених в кладку елементів і тільки після цього опускати на розчин.
Слід пам'ятати, що вертикальні стики стають повітронепроникними тільки після штукатурення внутрішньої і зовнішньої поверхонь стіни. У тому випадку, коли з який небудь причини зовнішня штукатурка виконуватися не буде (утеплена стіна, облицьована цеглою стіна), вертикальні стики слід зашпаклювати шпаклівкою для зовнішніх робіт.
Кладка блоків Porotherm.

В процесі кладки стін використовують причалку (шнур каменяра), яку натягують між кутами. Вона полегшує контроль рівня для блоків
у площині і з площини стіни. Укладається блок підганяють до висоті шнура і положення інших блоків, використовуючи гумовий молоток.

Стіна між кутами.

Виконують її тільки після того, коли в кутах укладено декілька рядів блоків. Перед цим треба перевірити горизонтальність рівня пустотних блоків в кутах. Допомогти в цьому можуть вертикальні порядовки - рейки з нанесеними відмітками рядів кладки.
Увага! Кладка наступних рядів стіни завжди починається від кутів. При виведенні кладки вище низу віконних прорізів кладку ведуть від кута і від найближчого простінка назустріч.
Перев'язка.

Пустотілі блоки Porotherm слід укладати таким чином, щоб
вертикальні стики між ними були зрушені відносно один одного в сусідніх рядах на пів цегли.
З'єднання зовнішньої і внутрішньої несучих стін. Внутрішню несучу стіну з пустотілих блоків Porotherm найкраще зводити одночасно з зовнішньою стіною.
З'єднують їх між собою наступним чином: перший ряд блоків внутрішньої стіни укладають впритул до зовнішньої стіни на розчині, наступний ряд укладають, заводячи блок внутрішньої стіни на глибину 10 – 15 см в зовнішню стіну, для чого підрізають блок зовнішньої стіни. З'єднання повинне бути утеплено 5 см пінопласту або базальтової вати,
для того, щоб компенсувати меншу термоізоляційну здатність блоку внутрішньої стіни. Якщо внутрішня стіна буде зводитися пізніше, то необхідно передбачити «штроби».
З'єднання зовнішньої стіни і перегородки.

Перегородки кладуть зазвичай після зведення несучих (зовнішніх і внутрішніх стін, проте слід заздалегідь встановити в них сталеві оцинковані анкери. Вони необхідні для сполучення перегородки з
несучою стіною. Один кінець необхідно вмонтувати в горизонтальний шов несучої стіни, а іншого – в горизонтальний шов перегородки.
Прирізка пустотних блоків. Дуже часто стіни будинку не мають модульних розмірів, що дозволяють виконати їх виключно з повнорозмірних елементів. Якщо довжини стін, простінків і отворів не кратні модулю, то необхідно виконувати прирізку блоків під потрібний розмір. У цьому випадку окремі блоки слід прирізати «за місцем», т. е розміру який вийшов після укладання цілих блоків. Для різання можна застосовувати електромеханічну ручну пилу типу «Алігатор», наприклад виробництва компанії DeWALT, або дискову станкову пилку.
Кладка прирезанных елементів.

Прирізані блоки вмуровываются в кладку, можливості далі від кутів укосів отворів. В сусідніх рядах Зміщення вертикальних швів для прирезанного елемента має бути не менше 4 див. При цьому необхідно виконати заповнення розчином вертикального шва між прирезанным і цілим блоками.
Увага! При виконанні зовнішніх стін з блоків Porotherm не потребують додаткового утеплення, не можна використовувати кладочні матеріали з більшою теплопровідністю, наприклад цегла. Ділянки кладки із застосуванням звичайного цегли будуть служити теплопровідними включеннями в таких стінах.
Розчин у вертикальних швах.

Виконання розчином вертикальних швів необхідно в кількох окремих місцях стіни. Це не тільки з'єднання прирізаних елементів з
цілими, але також всі з'єднання, в яких пазо-гребінь бічна поверхня одного пустотілого блоку повинна бути з'єднана з гладкою лицьовою поверхнею іншого, наприклад, в кутах і з'єднаннях стін. Вертикальні шви необхідно виконати також при з'єднанні кутових елементів (відноситься тільки до кутах стін з пустотних блоків
Добірні блоки.

При зведенні кутів і влаштуванні прорізів виникає необхідність
використання половинок блоків. Якщо при влаштуванні прорізів у стінах з будь-яких блоків необхідно використовувати половинки для того, щоб виконати перев'язку вертикальних стиків, то при кладці кутів, добірні елементи (половинки і кутові блоки) використовують у
залежно від типу основного блоку стіни, як перераховано нижче:
Porotherm 50 P+W половинка Porotherm 50 ½ P+W
Porotherm 44 P+W половинка Porotherm 44 ½ P+W кутовий Porotherm 44 R
Porotherm 38 P+W
Porotherm 30 P+W кутовий Porotherm 30 R P+W
Porotherm 25 P+W
Використання добірних блоків дозволяє зменшити кількість операцій різання.
Свердління отворів. (Рис. 22). У готовій стіні можна легко виконати отвори, наприклад для коробок під електричні розетки або для прокладання труб через стіни і т. д.
Свердлити дрилем можна звичайним або коронарним свердлом.
Увага! При свердлінні отворів в стінах дрилем слід використовувати ненаголошений режим.
Виконання борозен.

Щоб виконати борозни під проводку, необхідно зробити в стіні два паралельних надрізу дисковою пилкою. Потім, за допомогою молотка і зубила, вибивають цегла між пропилами. В утворену борозну можна укладати труби водопроводу, каналізації або опалення, а також електрокабелі. Для виконання борозен можна використовувати браздодел.
Термоізоляційний вкладиш.

Балкова конструкція над отвором в зовнішній стіні повинна бути утеплена, тому між перемичками ( чотирма або п'ятьма залежно від товщини стіни ) потрібно розмістити утеплювач товщиною від 8 до 12 див. Після монтажу на стіни набір балок необхідно міцно зв'язати в'язальним дротом – з причин безпеки, щоб зберегти проектне положення всіх елементів до того моменту, коли
буде повністю викладений поверху ряд кладки
Великою зручністю рядових перемичок Porotherm 23,8 є те, що після установки їх на стіну, вони відразу ж виконують опорну функцію. Крім того, вони простим чином забезпечують безперервність ряду стіни, так як висота перемичок така ж, як і висота пустотних блоків в стіні, а товщину балкової конструкції можна підігнати до товщині стіни. Керамічна поверхня перемичок і стіни утворюють однорідне і рівне основа під штукатурку, що запобігає утворенню тріщин на стику перемичок і стіни.
Готові стіни.

Кладка 1 м2 однорядною стіни з порожнистих блоків Porotherm має
займати близько однієї години. Кладка виконується швидше, ніж по інших технологіях завдяки великим розмірам пустотних блоків і пазо-гребневому з'єднанню, що дозволяє уникнути виконання вертикальних швів з розчину. 1м2 стіни це всього лише 16 пустотних блоків і 4 горизонтальних шва. Роботу прискорює також застосування готових рядових перемичок та інших елементів системи Porotherm. Після закінчення робіт по виконання кладки, починається монтаж перекриттів.
Міжповерхове перекриття.

Конструкція міжповерхового перекриття у будівлях із стінами з блоків POROTHERM може бути:
- монолітної;
- збірно-монолітної;
- збірної.
У будь-якому з перерахованих випадків по верхньому ряду кладки з керамічних блоків слід виконати монолітний пояс, який буде розподіляти тиск від ваги і корисного навантаження на перекриття. Перед установкою опалубки і укладанням арматурних каркасів слід накрити шаром розчину верхній ряд блоків на ширину монолітного пояса. Рекомендована ширина монолітного поясу 250 мм
Анкерна техніка.

Для кріплення до стін з пустотілих блоків Porotherm слід застосувати спеціальну кріпильну техніку розроблену для пустотілих матеріалів. Багато виробники кріпильної техніки пропонують широкий асортимент своєї продукції
саме для пустотілої цегли і порожнистих керамічних блоків. У них Ви можете отримати інформацію про асортименті і консультації по застосуванню кріпильної техніки в залежності від навантаження і призначення.
В залежності від призначення дюбелі можуть мати різну довжину та конструкцію. Для кріплення легких предметів (картини, невеликі дзеркала) застосовують дюбелі типу «моллі». Для кріплення навісний меблів використовують довгі універсальні дюбелі, такі як FUR виробництва компанії Fisher. Для дуже великих навантажень використовують хімічні анкери з сітчастою гільзою (з пластику або металевої сітки) для
запобігання нецільового витрати клейової маси.
Обробка поверхонь. Керамічні блоки POROTHERM є рядовими виробами.
Після зведення коробки будинку поверхні стін мають потребу в обробці. Оптимальним видом обробки для керамічного блоку є штукатурка. Нанесення штукатурки може, виконується як ручним методом, так і машинним. Перед нанесенням штукатурки готують основу зазвичай шляхом нанесення набризку. Потім наносять шар грунтовки, яким вирівнюють поверхню. В останню чергу наносять фінішний шар, що має товщину 1-3 мм. При виконанні штукатурних робіт слід дотримуватися вказівок виробника сухих сумішей для штукатурних розчинів.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×